
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Pitch | 2.5 mm |
| Mating Post Length | 4.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.3 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3597
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04052
Ext.Price$0.04052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04052 | $0.04052 |
| 10 | $0.02026 | $0.20260 |
| 50 | $0.01856 | $0.92800 |
| 100 | $0.01700 | $1.70000 |
| 500 | $0.01558 | $7.79000 |
| 1000 | $0.01427 | $14.27000 |
| 3000 | $0.01307 | $39.21000 |
| 5000 | $0.01197 | $59.85000 |
| 10000 | $0.01098 | $109.80000 |
| 30000 | $0.01058 | $317.40000 |
| 50000 | $0.01020 | $510.00000 |
